دنیا در سال ۲۰۱۸ چه فیلم‌هایی می‌بیند؟ (۱)

دنیا در سال ۲۰۱۸ چه فیلم‌هایی می‌بیند؟ (۱)


سالنامه شرق: تعداد فیلم های خوب پردهی جهان که در سال جاری باید انتظار اکران شان را داشته باشید، بسیار بیشتر از آن است که حتی اشاره به آنها در این مجال بگنجد. تاریخ اکران اغلب فیلم های اکترانه و جشنواره پسند نیز برخلاف بسیاری از فیلم های پردهی بدنه آمریکا که حتی پیش از تولید در برنامه اکران چند سال بعد گنجانده می شوند، مشخص نیست و فقط می توان حدس زد که نمایش آنها از کدام جشنواره آغاز می شود. به هر حال این اسامی تعدادی از فیلم های مهم سال به ترتیب زمان نمایش احتمالی آنهاست. بهار فصل شکوفایی طبیعت برای پردهی جهان نیز فصل رونق است و البته فصل جشنواره فیلم کن.

همه می دانند | Everybody Knows (Todos Lo Saben)

هشتمین فیلم بلند اصغر فرهادی به احتمال زیاد برای اولین بار در پایان اردیبهشت در بخش مسابقه جشنواره کن نمایش داده خواهد شد. داستان این فیلم اسپانیایی زبان با بودجه اولیه 1 میلیون یورو تهیه و در حومه مادرید فیلمبرداری شده است. کارولینا برای سفری کوتاه همراه با خانواده اش از بوینوس آیرس به زادگاهش در اسپانیا باز می گردد، اما رویدادهای ناخواسته از گذشته برخاسته خانمدگی خانواده او را به کلی تغییر می دهد. پنلوپه کروز و ریکاردو دارین از بازیگران اصلی «همه می دانند» هستند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


کجا رفته بودی، برنادت؟ | Where’d You Go Bernadette?

ریچارد لینکلیتر کارگردان «پسربچگی»، این فیلم را از رمان پرطرفدار و نوآورانه ماریا سمپل اقتباس کرده است. قهرمان داستان دختری 15 ساله به نام «بی» است که مادرش در یک سفر خانوادگی ناپدید می شود و به ناچار تا قطب جنوب به دنبالش می رود. فیلمنامه را میکل وبر و اسکات نوستاتر نوشته اند که فیلم «اکتر فاجعه» با فیلمنامه آنها روی پرده رفته است. کیت بلنچت، بیلی کروداپ، کریستین ویک، جودی کریر و لارنس فیشبرن بازیگران این فیلم هستند که اواخر اردیبهشت اکران می شود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


برادرانِ خواهران | The sisters Brothers

ژک اودبار، فیلمساز فرانسوی برنده نخل طلای کن و ساخانمده «دیپان»، «خانمگار و استخوان» و «یک پیام رسان»، رمانی پر فروش در ژانر وسترن از پاتریک دوویت را مبنای اقتباس اولین فیلم انگلیسی زبان خود قرار داده است که احتمالا تا نیمه بهار به جشنواره کن می رساند. داستان در ایالت اورکان سال های 1850 می گذرد. قهرمان آن دو برادر یاغی هستند که برای کشتن یک بازرس اجیر می شوند. یواکین فوتیکس، جان سی رایلی، ریز احمد، جیک جیلنهال و روتگر هاوئر در این فیلم بازی می کنند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


لورو | Loro

احتمالا بخش مسابقه جشنواره کن میزبان این فیلم پائولو سورنتینو کارگردان ایتالیایی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار، گلدن گلوب و بفتا برای «زیبایی بزرگ» خواهد بود. تونی سرویلو بازیگر همکار سورنتینو در اغلب آثار قبلی او، در این فیلم خانمدگینامه ای نقش سیلویو برلوسکنی نخست وزیر سابق ایتالیا را بر عهده دارد. سرمایه دار جنجالی، غول رسانه ای و میلیاردی که تبدیل به سیاستمداری پوپولیست شد. ظاهرا سورنتینو تصمیم دارد «همشهری کین» دیگری را رقم بخانمد. ریکاردو اسکامارچو و النا سوفیا ریچی از دیگر بازیگران فیلم هستند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


پیترلو | Peterloo

مایک لی کارگردان انگلیسی «آقای ترنر» و «رازها و دروغ ها»، به یک ماجرای تاریخی بریتانیای اوایل قرن نوزدهم پرداخته است. این داستان قتل عام «پیترلو» در سال 1819 است که سربازان سواره نظام در میدان سنت پیتر منچستر به چندین هزار نفر از آقام معترض و خواستار اصلاحات و دموکراسی حمله کردند که این ماجرا منجر به مرگ 15 نفر و زخمی شدن 700 نفر شد و البته راه را برای اصلاحات هموار کرد. این فیلم کارگردان 74 ساله نیز احتمالا در جشنواره کن خواهد بود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


درخت گلابی وحشی | Ahlat Agaci

نوری بیلگه جیلان، کارگردان مشهور پردهی ترکیه و ساخانمده «سه میمون»، «روزی روزگاری در آناتولی» و «خواب زمستانی»، برنده جوایز متعدد جشنواره کن و از جمله نخل طلا، این بار در «درخت گلابی وحشی» داستان یک نویسنده را به تصویر می کشد که به روستای زادگاه خود در نقطه ای دور افتاده در ترکیه باز می گردد و گرفتار بدهی های پدرش می شود. هازار ارگوسلو، مورات شیمشیر و ارشومنت بالاکوغلو بازیگران این فیلم هستند که قطعا در کن 2018 حضور خواهد داشت و مدعی نخل طلا خواهد بود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟

- فیلم های دیگری که در فصل بهار به روی پرده می روند، کورسک»، «گنجشک سرخ»، «لوگزامبورگ»، «دیوانه»، «غروب»، «مریم مجدلیه»، «بازیکن شماره یک آماده»، «هرگز واقعا اینجا نبودی»، «نگران نباش، پیاده راه دوری نمی رود»، «چین و شکن در زمان»، «غریبه ها: شکار در شب»، «مهاجم مقبره»، «عشق، سیمون»، «جزیره سگ ها»، «مانی آرام»، «انتقام جویان: جنگ بی نهایت»، «سر بر آوردن صخره اقیانوس آرام»، «سولو: داستانی از جنگ ستارگان»، «گالوستن» و «پرندگان گذرگاه» هستند.


هشت یار اوشن | Ocean’s 8

این خویشاوند دور مجموعه فیلم های استیون سودربرگ که با «یازده یار اوشن» شروع شد، فیلمی است ساخته گری راس، کارگردان «عطش مبارزه» که در آن مجموعه ای از خانمان بازیگر طراز اول هالیوود نقش های آقاانه سابق را بر عهده گرفته اند. ساندرا بولا، کیت بلنچت، آن هاتاوی، ریانا، هلنا بوتهم کارتر و دیمین لوییس را هدف یک سرقت انتقام جویانه قرار می دهند و چندین چهره از دنیای مد هم نقش هایی گذری ایفا می کنند. فیلمنامه را الیویا میلچ نوشته است. فیلم در آخرین روزهای خرداد اکران می شود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


دومینو | Domino

برایان دی پالما، ساخانمده «صورت زخمی» و «راه کارلیتو» که شش سال است فیلمی کارگردانی نکرده است، احتمالا این فیلم را اواخر شهریور به جشنواره فیلم ونیز می رساند، چون سه فیلم آخر او در ونیز برای اولین بار نمایش داده شده اند. «دومینو» داستانی درباره یک پلیس اهل کپنهاگ است که قصد دارد انتقام همکار خود را بگیرد که هنگام ردیابی یک سلول تروریستی داعش به قتل رسیده است. نیکلای کاستروالدو و کریس وان هوتن و گای پیرس نقش های اصلی این تریلر را بر عهده دارند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


پادشاه یاغی | Outlaw King

این فیلم تاریخی آمریکایی داستان رابرت بروس پادشاه اسکاتلند در قرن چهاردهم میلادی را بازگو می کند که با وجود تعداد بسیار مهاجمان انگلیسی توانست آنان را از خاک اسکاتلند بیرون کند. دیوید مکتزی که سال گذشته «حتی از آسمان سنگ ببارد» را به روی پرده فرستاده بود، در این فیلم نیز از کریس پاپن، بازیگر فیلم قبلی، در نقش اصلی استفاده کرده است و آرون تیلور جانسن و فلورانس پو دیگر بازیگران این فیلم هستند. فیلم تابستان گذشته تکمیل شده است و احتمالا در تابستان روی پرده می آید.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


آدمکش مزدور 2 | Sicario 2

ادامه ای بر فیلم «سیکاریو» دنیس ویلنو کانادایی را استفانو سولیما، فیلمساز ایتالیایی ساخته است و این فیلم در نیمه تیر روی پرده خواهد آمد. بار دیگر فیلمنامه را تیلر شرایدن نوشته است. بنیسیو دل تورو و جاش برولین در فیلم حضور دارند و به جای امیلی بالانت، کاترین کینر نقش شخصیت خانم اصلی را بر عهده دارد، نقش شخصیت خانم اصلی را بر عهده دارد. دو مامور مخفی سازمان سیا به قصد شکار تروریست های تحت استخدام کارتل قاچاق مواد مخدر به مکزیک می روند و عملیاتی را در امتداد مرز انجام می دهند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


کتاب الکترونیک | E-Book

اولیویه آسایا بعد از «مامور خرید شخصی» این کمدی را ساخته است که احتمالا به علت تاخیر در تکمیل فیلمش آن را به جای کن به جشنواره ونیز می فرستد. داستانی که فیلمساز کهنه کار فرانسوی نوشته و کارگردانی کرده است، در دنیای نشر در پاریس می گذرد و درباره چگونه تطبیق دادن خود با تحولات سریع دنیای امروز است. ژولیت بینوش بازیگر «ابرهای سیلز ماریا» در این فیلم نیز با آسایا همکاری دارد. اولیویا راس، گیوم کانه، ونسان مکینی و پاسکال گرگوری نیز در فیلم حضور دارند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


ماموریت غیرممکن 6 | MI6

ششمین فیلم از مجموعه پردهیی «ماموریت غیرممکن» را که اکنون 22 ساله شده است، کریستوفر مک کواری کارگردانی کرده که قسمت قبلی با عنوان فرعی «ملت سرکش» را نیز ساخته بود. تام کروز مانند همیشه در نقش اصلی حضور دارد و ریکا فرگوسن، هنری کاویل، سایمون پگ، وینگ ریمز، آلک بالدوین و میشل ویلیام زدر فیلم هستند؛ ولی جرمی رنر غایب است. ایتان هانت و تیم ماموریت غیرممکن او با یک مغز متفکر شرور به نام سولومون لین در می افتند. فیلم اوایل آقااد به پرده می رسد.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


آلیتا: فرشته جنگ | Alita: Battle Angle

رابرت رودرینگز ساخانمده «از گرگ و میش تا سحر» و سیاره وحشت، بعد از «شهر گناه: بانویی که برای او باید کشت» فیلمی با اقتباس از مجموعه داستان مصور پرفروش اثر یوکیتو کیشیرو ساخته که پایان تیر اکران می شود. رودریگز این بار به جای کوئنتین تارانتینو از همکاری جیمز کمرون ساخانمده «تایتانیک» در نگارش فیلمنامه و تهیه فیلم بهره برده است. در این فیلم رزا سالازا نقش «آلیتا» خانم رباتیک را دارد و کریستف والتز ماهارشالا علی، جنیفر کانلی جکی ارل هالی نیز بازی کرده اند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


پروکسیما | Proxima

آلیس ویوکور، فیلمنامه نویس و کارگردان فرانسوی که با اولین فیلم بلندش «آگوستین» در جشنواره کن سال 2015 خوش درخشید و بعد فیلم دلهره آور «اختلال» را ساخت که اکنون جیمز منگولد در آمریکا درگیر بازسازی انگلیسی زبان آن است، در این اثر به داستان فضانوردی پرداخته است که برای ماموریتی یک ساله در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می شود و باید از دختر کوچکش جدا شود. اوا گرین و لارس آیدنگر بازیگران این فیلم هستند که اگر در فصل بهار به کن نرسد در پایان تابستان به ونیز می رسد.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


فارنهایت 451 | Fahrenheit 451

داستان مشهور ری بردبری نویسنده ژانر علمی - تخیلی که دست کم دو بار دیگر فرانسوا تروفو و مل گیبسون از آن اقتباس کرده اند، مبنای فیلم تازه ای از رامین بحرانی، فیلمساز ایرانی تبار ساکن آمریکا و ساخانمده «99 خانه» قرار گرفته است. دو مامور آتش نشانی در نظام اقتدارگرای مخالف کتابخوانی در آینده باید کتاب ها را بسوزانند. مانند فیلم قبلی بحرانی، مایکل شانون و این بار همراه با مایکل بی. جوردن، سوفیا بوتلا و مارتین دانووان، در فیلم هستند. احتمالا فیلم در ونیز نمایش داده خواهد شد.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟

- فیلم های دیگری که در فصل تابستان روی پرده می روند: «جین رو: بریگارد گرگ» به کارگردانی کیم جی وون، «غریبه ها: شکار در شب»، «سوزاندن» ساخته لی چانگ دونگ، «انتهای ساحل» هارمونی کورین، «آقا مورچه ای و خانمبور» و «جنایت های اوقات خوش» هستند.


دنیا در سال ۲۰۱۸ چه فیلم‌هایی می‌بیند؟ (۱)


سالنامه شرق: تعداد فیلم های خوب پردهی جهان که در سال جاری باید انتظار اکران شان را داشته باشید، بسیار بیشتر از آن است که حتی اشاره به آنها در این مجال بگنجد. تاریخ اکران اغلب فیلم های اکترانه و جشنواره پسند نیز برخلاف بسیاری از فیلم های پردهی بدنه آمریکا که حتی پیش از تولید در برنامه اکران چند سال بعد گنجانده می شوند، مشخص نیست و فقط می توان حدس زد که نمایش آنها از کدام جشنواره آغاز می شود. به هر حال این اسامی تعدادی از فیلم های مهم سال به ترتیب زمان نمایش احتمالی آنهاست. بهار فصل شکوفایی طبیعت برای پردهی جهان نیز فصل رونق است و البته فصل جشنواره فیلم کن.

همه می دانند | Everybody Knows (Todos Lo Saben)

هشتمین فیلم بلند اصغر فرهادی به احتمال زیاد برای اولین بار در پایان اردیبهشت در بخش مسابقه جشنواره کن نمایش داده خواهد شد. داستان این فیلم اسپانیایی زبان با بودجه اولیه 1 میلیون یورو تهیه و در حومه مادرید فیلمبرداری شده است. کارولینا برای سفری کوتاه همراه با خانواده اش از بوینوس آیرس به زادگاهش در اسپانیا باز می گردد، اما رویدادهای ناخواسته از گذشته برخاسته خانمدگی خانواده او را به کلی تغییر می دهد. پنلوپه کروز و ریکاردو دارین از بازیگران اصلی «همه می دانند» هستند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


کجا رفته بودی، برنادت؟ | Where’d You Go Bernadette?

ریچارد لینکلیتر کارگردان «پسربچگی»، این فیلم را از رمان پرطرفدار و نوآورانه ماریا سمپل اقتباس کرده است. قهرمان داستان دختری 15 ساله به نام «بی» است که مادرش در یک سفر خانوادگی ناپدید می شود و به ناچار تا قطب جنوب به دنبالش می رود. فیلمنامه را میکل وبر و اسکات نوستاتر نوشته اند که فیلم «اکتر فاجعه» با فیلمنامه آنها روی پرده رفته است. کیت بلنچت، بیلی کروداپ، کریستین ویک، جودی کریر و لارنس فیشبرن بازیگران این فیلم هستند که اواخر اردیبهشت اکران می شود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


برادرانِ خواهران | The sisters Brothers

ژک اودبار، فیلمساز فرانسوی برنده نخل طلای کن و ساخانمده «دیپان»، «خانمگار و استخوان» و «یک پیام رسان»، رمانی پر فروش در ژانر وسترن از پاتریک دوویت را مبنای اقتباس اولین فیلم انگلیسی زبان خود قرار داده است که احتمالا تا نیمه بهار به جشنواره کن می رساند. داستان در ایالت اورکان سال های 1850 می گذرد. قهرمان آن دو برادر یاغی هستند که برای کشتن یک بازرس اجیر می شوند. یواکین فوتیکس، جان سی رایلی، ریز احمد، جیک جیلنهال و روتگر هاوئر در این فیلم بازی می کنند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


لورو | Loro

احتمالا بخش مسابقه جشنواره کن میزبان این فیلم پائولو سورنتینو کارگردان ایتالیایی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار، گلدن گلوب و بفتا برای «زیبایی بزرگ» خواهد بود. تونی سرویلو بازیگر همکار سورنتینو در اغلب آثار قبلی او، در این فیلم خانمدگینامه ای نقش سیلویو برلوسکنی نخست وزیر سابق ایتالیا را بر عهده دارد. سرمایه دار جنجالی، غول رسانه ای و میلیاردی که تبدیل به سیاستمداری پوپولیست شد. ظاهرا سورنتینو تصمیم دارد «همشهری کین» دیگری را رقم بخانمد. ریکاردو اسکامارچو و النا سوفیا ریچی از دیگر بازیگران فیلم هستند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


پیترلو | Peterloo

مایک لی کارگردان انگلیسی «آقای ترنر» و «رازها و دروغ ها»، به یک ماجرای تاریخی بریتانیای اوایل قرن نوزدهم پرداخته است. این داستان قتل عام «پیترلو» در سال 1819 است که سربازان سواره نظام در میدان سنت پیتر منچستر به چندین هزار نفر از آقام معترض و خواستار اصلاحات و دموکراسی حمله کردند که این ماجرا منجر به مرگ 15 نفر و زخمی شدن 700 نفر شد و البته راه را برای اصلاحات هموار کرد. این فیلم کارگردان 74 ساله نیز احتمالا در جشنواره کن خواهد بود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


درخت گلابی وحشی | Ahlat Agaci

نوری بیلگه جیلان، کارگردان مشهور پردهی ترکیه و ساخانمده «سه میمون»، «روزی روزگاری در آناتولی» و «خواب زمستانی»، برنده جوایز متعدد جشنواره کن و از جمله نخل طلا، این بار در «درخت گلابی وحشی» داستان یک نویسنده را به تصویر می کشد که به روستای زادگاه خود در نقطه ای دور افتاده در ترکیه باز می گردد و گرفتار بدهی های پدرش می شود. هازار ارگوسلو، مورات شیمشیر و ارشومنت بالاکوغلو بازیگران این فیلم هستند که قطعا در کن 2018 حضور خواهد داشت و مدعی نخل طلا خواهد بود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟

- فیلم های دیگری که در فصل بهار به روی پرده می روند، کورسک»، «گنجشک سرخ»، «لوگزامبورگ»، «دیوانه»، «غروب»، «مریم مجدلیه»، «بازیکن شماره یک آماده»، «هرگز واقعا اینجا نبودی»، «نگران نباش، پیاده راه دوری نمی رود»، «چین و شکن در زمان»، «غریبه ها: شکار در شب»، «مهاجم مقبره»، «عشق، سیمون»، «جزیره سگ ها»، «مانی آرام»، «انتقام جویان: جنگ بی نهایت»، «سر بر آوردن صخره اقیانوس آرام»، «سولو: داستانی از جنگ ستارگان»، «گالوستن» و «پرندگان گذرگاه» هستند.


هشت یار اوشن | Ocean’s 8

این خویشاوند دور مجموعه فیلم های استیون سودربرگ که با «یازده یار اوشن» شروع شد، فیلمی است ساخته گری راس، کارگردان «عطش مبارزه» که در آن مجموعه ای از خانمان بازیگر طراز اول هالیوود نقش های آقاانه سابق را بر عهده گرفته اند. ساندرا بولا، کیت بلنچت، آن هاتاوی، ریانا، هلنا بوتهم کارتر و دیمین لوییس را هدف یک سرقت انتقام جویانه قرار می دهند و چندین چهره از دنیای مد هم نقش هایی گذری ایفا می کنند. فیلمنامه را الیویا میلچ نوشته است. فیلم در آخرین روزهای خرداد اکران می شود.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


دومینو | Domino

برایان دی پالما، ساخانمده «صورت زخمی» و «راه کارلیتو» که شش سال است فیلمی کارگردانی نکرده است، احتمالا این فیلم را اواخر شهریور به جشنواره فیلم ونیز می رساند، چون سه فیلم آخر او در ونیز برای اولین بار نمایش داده شده اند. «دومینو» داستانی درباره یک پلیس اهل کپنهاگ است که قصد دارد انتقام همکار خود را بگیرد که هنگام ردیابی یک سلول تروریستی داعش به قتل رسیده است. نیکلای کاستروالدو و کریس وان هوتن و گای پیرس نقش های اصلی این تریلر را بر عهده دارند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


پادشاه یاغی | Outlaw King

این فیلم تاریخی آمریکایی داستان رابرت بروس پادشاه اسکاتلند در قرن چهاردهم میلادی را بازگو می کند که با وجود تعداد بسیار مهاجمان انگلیسی توانست آنان را از خاک اسکاتلند بیرون کند. دیوید مکتزی که سال گذشته «حتی از آسمان سنگ ببارد» را به روی پرده فرستاده بود، در این فیلم نیز از کریس پاپن، بازیگر فیلم قبلی، در نقش اصلی استفاده کرده است و آرون تیلور جانسن و فلورانس پو دیگر بازیگران این فیلم هستند. فیلم تابستان گذشته تکمیل شده است و احتمالا در تابستان روی پرده می آید.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


آدمکش مزدور 2 | Sicario 2

ادامه ای بر فیلم «سیکاریو» دنیس ویلنو کانادایی را استفانو سولیما، فیلمساز ایتالیایی ساخته است و این فیلم در نیمه تیر روی پرده خواهد آمد. بار دیگر فیلمنامه را تیلر شرایدن نوشته است. بنیسیو دل تورو و جاش برولین در فیلم حضور دارند و به جای امیلی بالانت، کاترین کینر نقش شخصیت خانم اصلی را بر عهده دارد، نقش شخصیت خانم اصلی را بر عهده دارد. دو مامور مخفی سازمان سیا به قصد شکار تروریست های تحت استخدام کارتل قاچاق مواد مخدر به مکزیک می روند و عملیاتی را در امتداد مرز انجام می دهند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


کتاب الکترونیک | E-Book

اولیویه آسایا بعد از «مامور خرید شخصی» این کمدی را ساخته است که احتمالا به علت تاخیر در تکمیل فیلمش آن را به جای کن به جشنواره ونیز می فرستد. داستانی که فیلمساز کهنه کار فرانسوی نوشته و کارگردانی کرده است، در دنیای نشر در پاریس می گذرد و درباره چگونه تطبیق دادن خود با تحولات سریع دنیای امروز است. ژولیت بینوش بازیگر «ابرهای سیلز ماریا» در این فیلم نیز با آسایا همکاری دارد. اولیویا راس، گیوم کانه، ونسان مکینی و پاسکال گرگوری نیز در فیلم حضور دارند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


ماموریت غیرممکن 6 | MI6

ششمین فیلم از مجموعه پردهیی «ماموریت غیرممکن» را که اکنون 22 ساله شده است، کریستوفر مک کواری کارگردانی کرده که قسمت قبلی با عنوان فرعی «ملت سرکش» را نیز ساخته بود. تام کروز مانند همیشه در نقش اصلی حضور دارد و ریکا فرگوسن، هنری کاویل، سایمون پگ، وینگ ریمز، آلک بالدوین و میشل ویلیام زدر فیلم هستند؛ ولی جرمی رنر غایب است. ایتان هانت و تیم ماموریت غیرممکن او با یک مغز متفکر شرور به نام سولومون لین در می افتند. فیلم اوایل آقااد به پرده می رسد.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


آلیتا: فرشته جنگ | Alita: Battle Angle

رابرت رودرینگز ساخانمده «از گرگ و میش تا سحر» و سیاره وحشت، بعد از «شهر گناه: بانویی که برای او باید کشت» فیلمی با اقتباس از مجموعه داستان مصور پرفروش اثر یوکیتو کیشیرو ساخته که پایان تیر اکران می شود. رودریگز این بار به جای کوئنتین تارانتینو از همکاری جیمز کمرون ساخانمده «تایتانیک» در نگارش فیلمنامه و تهیه فیلم بهره برده است. در این فیلم رزا سالازا نقش «آلیتا» خانم رباتیک را دارد و کریستف والتز ماهارشالا علی، جنیفر کانلی جکی ارل هالی نیز بازی کرده اند.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


پروکسیما | Proxima

آلیس ویوکور، فیلمنامه نویس و کارگردان فرانسوی که با اولین فیلم بلندش «آگوستین» در جشنواره کن سال 2015 خوش درخشید و بعد فیلم دلهره آور «اختلال» را ساخت که اکنون جیمز منگولد در آمریکا درگیر بازسازی انگلیسی زبان آن است، در این اثر به داستان فضانوردی پرداخته است که برای ماموریتی یک ساله در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می شود و باید از دختر کوچکش جدا شود. اوا گرین و لارس آیدنگر بازیگران این فیلم هستند که اگر در فصل بهار به کن نرسد در پایان تابستان به ونیز می رسد.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟


فارنهایت 451 | Fahrenheit 451

داستان مشهور ری بردبری نویسنده ژانر علمی - تخیلی که دست کم دو بار دیگر فرانسوا تروفو و مل گیبسون از آن اقتباس کرده اند، مبنای فیلم تازه ای از رامین بحرانی، فیلمساز ایرانی تبار ساکن آمریکا و ساخانمده «99 خانه» قرار گرفته است. دو مامور آتش نشانی در نظام اقتدارگرای مخالف کتابخوانی در آینده باید کتاب ها را بسوزانند. مانند فیلم قبلی بحرانی، مایکل شانون و این بار همراه با مایکل بی. جوردن، سوفیا بوتلا و مارتین دانووان، در فیلم هستند. احتمالا فیلم در ونیز نمایش داده خواهد شد.

دنیا در سال جاری چه فیلم هایی می بیند؟

- فیلم های دیگری که در فصل تابستان روی پرده می روند: «جین رو: بریگارد گرگ» به کارگردانی کیم جی وون، «غریبه ها: شکار در شب»، «سوزاندن» ساخته لی چانگ دونگ، «انتهای ساحل» هارمونی کورین، «آقا مورچه ای و خانمبور» و «جنایت های اوقات خوش» هستند.