فیلم‌های مهمی که سال ۲۰۱۸ باید منتظرشان باشیم

فیلم‌های مهمی که سال ۲۰۱۸ باید منتظرشان باشیم


روخانمامه هفت صبح: رولینگ استون فهرستی از فیلم های مهمی که سال 2018 باید منتظرشان باشیم منتشر کرده و به جز مارتین اسکورسیزی و بعد گاس ون سنت در حقیقت هیچ کارگردان مهم دیگری در فهرستش نیست، به جایش به نظر می رسد سال فیلم های خوب جریان اصلی باشد.

1. تو هیچ وقت واقعا اینجا نبود؛ لین رمزی

این فیلم تریلر اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته جاناتان ایمز است. یوآکین فونیکس بازیگر اصلی فیلم است و شنیده می شود که بازی متفاوت و هیجان انگیزی در فیلم ارائه داده است. نسخه ای از فیلم در هفتادمین جشنواره کن به نمایش درآمد اما آن نسخه کامل نبود. با همان نسخه ناقص هم رمزی جایزه بهترین فیلمنامه را از آن خودش کرد و هم فونیکس جایزه بهترین بازیگر آقا. داستان یک سرباز کهنه کار جنگ که آسیب روحی و عصبی دیده و بدون ترس از خشونت برای ادامه خانمدگی اش تصمیم گرفته به دنبال دخترهای گمشده بگردد و از خانواده های آنها پول بگیرد. منتقدان فیلم را خیلی دوست دارند و بخصوص بازی فونیکس مورد توجه قرار گرفته است.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


2. کارگر فیلم؛ لئون ویتالی

ممکن است اسم لئون ویتالی را نشنیده باشید اما احتمالا می دانید که استنلی کوبریک کیست. کارگردانی که به یک جوان مشتاق نقش اصلی فیلم «بری لیندون» را داد. او در زمان تولید «درخشش» هم کنار کوبریک بود. او تا زمان مرگ کوبریک در سال 1999 در همه فیلم های استاد کنارش حضور داشت. این فیلمی درباره این آقا است که برای همه کسانی که عاشق کوبریک هستند جالب توجه خواهدبود و علاوه بر آن داستان شخصیت پیچیده ای را روایت می کند که می توان ادعا کرد بزرگترین طرفدار یکی از مهم ترین فیلمسازان جهان بوده است.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


3. سیکاریو 2: سولدادو؛ استفانو سولیما

فیلم اکشن دنی ویلنوو آنقدر موفق بود که استودیو به فکر ساختن دنباله اش بیفتد اما خود ویلنوو می خواست «بلیدرانر 2049» را بسازد در نتیجه قرعه به نام سولیما افتاد که به همراه فیلمنامه نویس تیلور شرایدون و بازی جاش برولین و کاترین کینر قسمت دوم این فیلم را بسازد. جالب این که در کارنامه سولیما هیچ فیلم مطرحی نیست اما می گویند این هیجان انگیزترین و جذابترین تریلر تابستانی خواهدبود. فیلمی که روایتگر جنگ مواد مخدر میان آمریکا و مکزیک است و کارتل ها عملیات تروریستی به راه می انداخانمد. برای مبارزه با این اوضاع مامور مت گراور با الخاندروی تندخو یک تیم تشکیل می دهد.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


4. نگران نباش، اون روی پاش بلند نمی شه؛ گاس ون سنت

ون سنت این بار سراغ یک کمدی درام رفته. کارگردان روشنفکر مورد علاقه جشنواره کن از کتاب خاطرات جان کالاهان اقتباس کرده و به نظر می رسد این بار فیلمی عامه پسندتر از کارهای قبلی اش ساخته باشد. یوآکین فونیکس، جونا هیل، رونی مارا و جک بلک بازیگران فیلم هستند و همین انتخاب بازیگران خودش از نقاط قوت فیلم محسوب می شود. منتقدانی که فیلم را دیده اند تحسین اش می کنند. فیلم داستان جان کالاهان است، آقای که بعد از یک تصادف وحشتناک از خانمدگی پرتحرکش روی صندلی چرخدار می افتد اما بعد قدرت شفابخش هنر را کشف می کند و با دست های مجروحش نقاشی های بامزه و اغلب کاریکاتور می کشد.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


5. خانواده باورنکردنی 2؛ برد بیرد

یک اثر جدید از کمپانی پیکسار همیشه کنجکاوی برانگیز است بخصوص اگر دنباله ای بر یکی از مشهورترین انیمیشن هایشان باشد. داستان این انیمیشن بلافاصله بعد از ماجراهای قسمت قبلی اتفاق می افتد و خانواده پار دارند تلاش شان را می کنند که خانمدگی طبیعی داشته باشند در حالی که خانم خانواده بیرون با جرم و جنایت می جنگد. اکران این انیمیشن برای پیکسار آنقدر مهم بود که جان لسه تر، تهیه کننده آن و مغز متفکر پیکسار اکران «داستان اسباب بازی 4» را به تعویق انداخت.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


6. ماموریت غیرممکن: ریزش اتمی؛ کریستوفر مک کو آری

این یکی از آن اکشن های سال آینده است که همه مشتاق دیدنش هستند. مک کو آری در فیلم قبلی «ماموریت غیرممکن» نشان داد که چه اکشن ساز درجه یکی است. ایتان هانت و تیمش در این قسمت جدید با برخی از متحدان قدیمی شان یک تیم تشکیل می دهند و بعد از این که یک ماموریت دچار مشکل شد همه تلاش شان را می کنند تا اوضاع را به حالت نرمال برگردانند. طبق معمول تام کروز ستاره فیلم است و تریلرش را که ببینید باورتان نمی شود که با این سن هنوز هم می تواند همه صحنههای اکشن را خودش بدون بدل بازی کند. ربکا فرگوسن هم که در قسمت قبلی شیمی زوج او و تام کروز مورد توجه قرار گرفته بود در این قسمت هم حضور دارد.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


7. آقا ایرلندی؛ مارتین اسکورسیزی

مدت ها همه منتظر این گردهمایی بزرگ بودند: از رابرت دنیرو تا آل پاچینو و جو پشی در فیلم مارتین اسکورسیزی بزرگ. فیلمنامه «آقا ایرلندی» براساس یک داستان واقعی توسط استیو زیلیان به نگارش درآمده که اقتباسی از کتابی با عنوان «شنیده ام خانه تان را نقاشی می کنید.» نوشته چارلز براندت است. فیلم داستان آدمکش گنگستری با نام فرانک شیران ملقب به آقا ایرلندی (رابرت دنیرو) را روایت می کند که گفته می شود در مرگ جیمی هوفا (آل پاچینو) دست داشته است.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


8. بازگشت مری پاپینز؛ راب مارشال

به جز این ها دو فیلم دیگر هم در فهرست رولینگ استون وجود دارد که نمی توان هنوز نظر قطعی درباره شان داد اما کنجکاوی برانگیز هستند. یکی فیلم «بازگشت مری پاپینز» که ساخت مجدد اولین فیلم کمپانی دیخانمی است و امیلی بلانت به جای جولی اندروز نقش مری پاپینز را بازی می کند و فیلم را مارشال کارگردانی می کند که ید طولایی در ساخت فیلم های موزیکال دارد.

امسال باید نگران پرده باشیم؟


9. اولین آقا؛ دیمپان چزل

فکر کنید دیمپان چزل فیلمی درباره لوی آرمسترانگ، اولین آقای که پا روی کره ماه گذاشته، ساخته که بازیگرش رایان گاسلینگ است. همین دلیل لازم و کافی برای دیدن یک فیلم نیست؟

امسال باید نگران پرده باشیم؟


10. ستاره ای متولد می شود؛ بردلی کوپر

بازیگر محبوب یکی از فیلم های کلاسیک را بازسازی کرده که خودش هم در این دارم موزیکال بازی می کند. داستان یک ستاره پرده که به یک خواننده کمک می کند صاحب شهرت شود.

امسال باید نگران پرده باشیم؟